Bloombergnek ez volt az első lehetősége, hogy reagáljon a szemrehányásokra. Választási kampányának fő üzenetéről beszélt, arról, hogy szerinte ő az egyetlen, aki képes lehet legyőzni Trumpot. Kijelentette, hogy a pénzét nem örökölte, hanem maga kereste, és most arra használja, hogy „megszabaduljunk Donald Trumptól, a valaha volt legrosszabb elnöktől”. A vitában Bloomberg, Warren és Sanders mellett Amy Klobuchar minnesotai szenátor, Pete Buttigieg, egy indianai kisváros volt polgármestere és Joe Biden, az Obama-kormányzat egykori alelnöke vett részt.
A pártjuk elnökjelöltségére pályázók közül Buttigieg Sanderst és Bloomberget bírálta. Klobuchar azon háborodott fel, hogy Buttigieg butának nevezte őt; egy nő elnökké választása egyszer s mindenkorra véget vetne a nők hátrányos megkülönböztetésének - hangoztatta. Sanders védelmébe vette az általa hirdetett „demokratikus szocializmust”, Bloomberg pedig a kapitalista gazdaságot, Sanders politikáját lényegében a kommunizmushoz hasonlítva. „Én nem vagyok kommunista, Bloomberg úr” – replikázott Sanders, és olcsó fogásnak minősítette ellenfele okfejtését. Buttigieg – oldalvágásként, a Republikánus Pártot is megjárt Bloombergnek – azt mondta, hogy talán mégiscsak olyasvalakit kellene támogatni, aki demokrata párti elveket vall. Joe Biden pedig leszögezte: Bloomberg lényegében republikánus.
Nevada államban szombaton lesznek a választások: csak a demokraták voksolnak és jelölőgyűléseket (caucust) tartanak. 36 delegátusról döntenek, vagyis olyan küldöttekről, akik a nyári elnökjelölt-állító konvención szavaznak. Az előzetes felmérések Nevadában is Bernie Sanders jelentős előnyét mutatják.
(MTI)